Dubrovnik By Night + Ston

Wycieczka dostępna w okresie: 01.06. – 15.10. Każdy poniedziałek

Informacje ogólne

DUBROVNIK jedno z najbardziej popularnych miast Chorwacji, zwane Perłą Adriatyku, Swoją historią, zabytkami, atmosferą rozkocha w sobie każdego. Przez wieki niezależna Republika (1358 – 1808), która mądrze i dyplomatycznie opierała się i współżyła z czyhającymi z każdej strony potęgami. Podnosiła się z gruzów po trzęsieniach ziemi. Pokonana ostatecznie przez Napoleona.

Dziś miasto muzeów i festiwali, plan filmowy wielu znanych produkcji, opasane majestatycznym kamiennym murem obronnym, który bronił go od nieprzyjaciela. Odwiedzany przez światowej sławy aktorów i gwiazdy estrady, polityków, prezydentów państw, arabskich szejków. W 1979 roku wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

STON miasto na półwyspie Peljeszac, który od 14 wieku należał do Republiki Dubrovnickiej. Tutaj dubrowniczanie uregulowali saliny, z których brali białe złoto – sól oraz wybudowali potężne mury obronne, które zachowały się do dziś. W Stonie czekają na Was sól, ostrygi, małże i wino.

Program wycieczki

  • Przejazd malowniczą trasą wzdłuż Adriatyku w kierunku miasteczka Ston, drugiego po ważności miasta niegdysiejszej Republiki Dubrovnickiej, słynącego z najdłuższych w Europie murów obronnych oraz salin, które w dużej mierze zasilały kasę Republiki Dubrownickiej.      
  • Przewodnik przybliży historię Stonu i wskaże podczas krótkiego spaceru najważniejsze zabytki znajdujące się e miasteczku.
  • Ston leży na półwyspie Peljeszac, kóre słynie z hodowli małż i ostryg oraz najlepszych na świecie win, więc dla chętnych można zorganizować degustację tych afrodyzjaków.
  • Po wizycie w Stonie ruszamy w stronę Dubrovnika.
  • Podczas zwiedzania Perły Adriatyku z przewodnikiem dowiecie się jak wyglądało życie w tym niesamowitym mieście – republice przez wieki oraz poznacie najważniejsze znajdujące się tam zabytki: główna ulica miasta Stradun, wodociąg i Fontanna Onofriego, Kościół i Klasztor Franciszkanów, Dzwonnica Miejska, Pałac Sponza, Kościół Św. Błażeja – patrona miasta, Pałac Książęcy, Katedra Dubrovnicka, Stary Port.
  • Po zwiedzaniu czas wolny ok. 2,15 h.
  • W GODZINACH WIECZORNYCH NIE MA MOŻLIWOŚCI ZWIEDZANIA MUZEÓW, MURY OBRONNE CZYNNE SĄ DO GODZINY 18.30 LUB 19.30 W ZALEŻNOŚCI OD TERMINU. Cena biletu 35 €/ os.
  • Możliwy jest wyjazd kolejką linową na wzgórze Sergiusza (27 €/ os. bilet w dwie strony).
  • Powrót w miejsce wyjazdu około 24.30 – 02.00.

Miejscowości i godziny wyjazdu autokaru na wycieczkę:

13:00 – Dugi Rat ➤ 13:00 – Duće ➤ 13:05 – Omiš ➤ 13:05 – Brzet ➤ 13:20 – Mimice ➤ 13:20 – Pisak ➤ 13:30 – Brela ➤ 13:35 – Baška Voda ➤ 13:40 – Promajna ➤ 13:45 – Makarska ➤ 13.50 – Tučepi ➤ 13:55 – Podgora ➤ 14:05 – Igrane ➤ 14:10 – Živogošće ➤ 14:15 – Drvenik D.V ➤ 14:15 – Drvenik G.V ➤ 14:20 – Zaostrog ➤ 14:25 – Podaca ➤ 14:30 – Brist ➤ 14:35 – Gradac

Autokar jedzie magistralą adriatycką (droga państwowa D8) i zabiera uczestników, którzy dokonali zakupu/rezerwacji wycieczki z przystanków autobusowych znajdujących się na trasie. Możliwe jest dołączyć do wycieczki z innych miejscowości po wcześniejszym uzgodnieniu.

Cena wycieczki: 67 € / os.

Dzieci; do lat 6: gratis, od 6 do lat 12: 50% zniżki

Cena zawiera: przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem, opiekę polskojęzycznego pilota  podczas wycieczki, zwiedzanie Stonu i Dubrownika z licencionowanym przewodnikiem, podatek VAT.   

Cena nie zawiera: obligatoryjnej opłaty 3 €/os. za system tour giude, dla chętnych ok. 5 €/os. za degustację ostryg w Stonie (ostryga + lampka wina)

Minimalna liczba uczestników: 30 osób

Termin: 01.06. – 15.10. Każdy poniedziałek

Zabrać: dokument tożsamości, wygodne obuwie, wodę, kieszonkowe.