Rafting Kanionem Rzeki Cetiny

Wycieczka dostępna w okresie: 01.06 – 15.10, codziennie

Informacje ogólne

Lubisz aktywny wypoczynek? Nie wytrzymasz całego urlopu tylko leżąc na plaży?

Wybierz się na spływ pontonami kanionem rzeki Cetiny – jednym z najpiękniejszych kanionów Europy. Podczas spływu nie będziesz mógł oderwać oczu od otaczającej Cię zieleni, wodospadów, kaskad, wysokich skał. Zażyjesz kąpieli w zimnej i dla odmiany od Adriatyku słodkiej wodzie rzeki, a ze wspomnianych skał będziesz mógł/mogła sobie poskakać.

Cetina ma długość 105 km, a raftingi są organizowane w jej dolnym spokojniejszym toku dlatego skorzystać mogą dosłownie wszyscy, bez względu na kondycję i doświadczenie.

Program wycieczki

Przejazd autokarem lub mini busem (w zależności od ilości uczestników) do miejscowości Slime, gdzie zaczyna się spływ. Krótkie, teoretycznym przygotowanie prowadzone przez skipera, który cały czas jest na pontonie. Zakładamy kamizelki, kaski, wiosło do ręki i ruszamy. Płyniemy około 9 kilometrów (czas trwania około 2,5 godziny), z przerwą na kąpiel oraz dla odważnych skoki ze skały.

Po zakończeniu spływu można zakupić płytę ze zdjęciami pamiątkowymi. Przebieramy się w suche ubranie i wracamy w miejsce startu w godzinach 13.00 – 14.00.

Miejscowości i godziny wyjazdu autokaru na wycieczkę:

7.15 – Gradac ➤ 7.20 – Brist ➤ 7.25 – Podaca ➤ 7.30 – Zaostrog ➤ 7.35 – Drvenik G.V ➤ 7.35 – Drvenik D.V ➤ 7.40 – Živogošće ➤ 7.50 – Igrane ➤ 7.55 – Podgora ➤ 8.00 – Makarska

Autokar jedzie magistralą adriatycką (droga państwowa D8) i zabiera uczestników, którzy dokonali zakupu/rezerwacji wycieczki z przystanków autobusowych znajdujących się na trasie. Możliwe jest dołączyć do wycieczki z innych miejscowości po wcześniejszym uzgodnieniu.

Cena wycieczki: 50 €/os.

Dzieci 6- 12 lat: 20% zniżki

Dzieci poniżej 6 lat nie mogą brać udziału w raftingu

Cena zawiera: przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem lub  busem, niezbędny sprzęt (kamizelkę ratunkową, kask, wiosło), opiekę licencjonowanego skipera, ubezpieczenie organizatora raftingu podczas spływu, podatek vat.

Minimalna liczba uczestników: nieokreślona

Termin: 01.06. – 15.10 codziennie

Zabrać: kostium kąpielowy, obuwie do wody, czyste ubranie na przebranie po spływie, ewentualnie kieszonkowe. Wszystkie rzeczy, które zabierzecie ze sobą zostają w busie/autobusie, który czeka na was na mecie.