Split – Trogir

Wycieczka dostępna w okresie: 01.06 – 15.10, w każdy wtorek

Informacje ogólne

SPLIT jest drugim co do wielkości miastem i największym portem pasażerskim w Chorwacji. Powstał w murach niegdysiejszego pałacu cesarza Diokleciana. Właśnie to miejsce na wybrzeżu krystalicznego Adriatyku, wybrał sobie na wybudowanie swojego pałacu by zamieszkać w nim po przejściu na emeryturę. Dziś mury pałacu częściowo zaadoptowane są na lokale mieszkalne i handlowe, a spacerując wąskimi uliczkami wciąż odczuwalna jest tu atmosfera antycznych czasów. W 1979 roku splitska starówka wpisana została na listę UNESCO.

TROGIR Miasto greckiego bożka szczęścia Kairosa, wąskich uliczek i wspaniałych średniowiecznych  zabytków. Również na liście UNESCO.

Program wycieczki

Przejazd magistralą adriatycką w stronę Splitu. Zwiedzanie miasta z licencionowanym przewodnikiem: Pałac cesarza Dioklecjana – Perystyl, Katedra Św. Duje, Baptysterium, pomnik Grzegorza z Ninu, Ratusz. Krótki czas wolny.

Przejazd do Trogiru, zwiedzanie z licencionowanym przewodnikiem: loża miejska, wieża zegarowa, katedra św.Wawrzyńca z wspaniałym portalem, promenada, twierdza Kamerlengo. Czas wolny. Powrót w miejsce wyjazdu w późnych godzinach popołudniowych.

Miejscowości i godziny wyjazdu autokaru na wycieczkę:

7:00 – Gradac ➤ 7:05 – Brist ➤ 7:10 – Podaca ➤ 7:15 – Zaostrog ➤ 7:20 – Drvenik G.V ➤ 7:20 – Drvenik D.V ➤ 7: 25 – Živogošće ➤ 7:30 – Igrane ➤ 7:40 – Podgora ➤ 7:45 – Tučepi ➤ 7:50 – Makarska ➤ 7:55 – Promajna ➤ 8:00 – Baška ➤ 8:00 – Voda ➤ 8:10 – Brela

Autokar jedzie magistralą adriatycką (droga państwowa D8) i zabiera uczestników, którzy dokonali zakupu/rezerwacji wycieczki z przystanków autobusowych znajdujących się na trasie. Możliwe jest dołączyć do wycieczki z innych miejscowości po wcześniejszym uzgodnieniu.

Cena wycieczki: 67 €/ os.

Dzieci; do lat 6: gratis, od 6 do lat 12: 50% zniżki

Cena zawiera: przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem, opiekę polskojęzycznego pilota  podczas wycieczki, zwiedzanie Splitu i Trogiru z licencionowanym przewodnikiem, bielet do katedry w Trogirze, podatek VAT.   

Minimalna liczba uczestników: 30 osób

Termin: 01.06. – 15.10. Każdy wtorek

Zabrać: dokument tożsamości, wygodne obuwie, wodę, kieszonkowe