Split – Trogir

Wycieczka dostępna w okresie: 01.06 – 15.10, w każdą niedziele

Informacje ogólne

Split – miasto i port słynące z wspaniale zachowanej architektury z czasów rzymskich, wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. To właśnie tutaj cesarz Dioklecjan postanowił wznieść swoją letnią rezydencję. Dziś mury pałacu częściowo zaadoptowane są na lokale mieszkalne i handlowe, ale w jego wnętrzu wciąż odczuwalna jest atmosfera antycznych czasów. 

Trogir – urocze miasteczko ze średniowieczną starówką, również wpisaneą na listę UNESCO. Miasto greckiego bożka szczęścia Kairosa, wąskich uliczek i wspaniałych zabytków: Katedra Św. Wawrzyńca, ratusz, loża miejska, promenada, Kamerlego.

Program wycieczki

Wyjazd według rozkładu jazdy w kierunku Splitu. Zwiedzanie miasta: Pałac cesarza Dioklecjana – Perystyl, Katedra Św. Duje, Baptysterium, pomnik Grzegorza z Ninu, Ratusz. Krótki czas wolny.

Przejazd do Trogiru, zwiedzanie: loggia, wieża zegarowa, katedra św.Wawrzyńca, promenada, twierdza Kamerlengo. Czas wolny. Powrót w miejsce wyjazdu w późnych godzinach popołudniowych.

Cena wycieczki

CENA OD OSOBY 65 €                                              

DZIECI; DO LAT 6 – GRATIS,     OD 6 DO LAT 12 – 50% ZNIŻKI

Cena zawiera: przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem, opiekę polskojęzycznego pilota  podczas wycieczki, zwiedzanie Splitu i Trogiru z licencionowanym przewodnikiem, bielt do katedry w Trogirze, podatek VAT.   

MINIMALNA LICZBA UCZESTNIKÓW 30 OSÓB.   

TERMIN: 01.06. – 15.10 KAŻDY PIĄTEK

ZABRAĆ: DOKUMENT TOŻSAMOŚCI, WYGODNE OBUWIE, WODĘ, KIESZONKOWE.